Prof. Renata Nowakowska-Siuta ekspertem unijnym

Prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Nauk Pedagogicznych UKSW została ekspertem oceniającym w programie Komisji Europejskiej Horizon Europe: Marie Skłodowska-Curie Actions.

Prof. Renata Nowakowska-Siuta będzie ona zajmować się kwalifikacją wniosków składanych przez naukowców z całego świata, ubiegających się o udział w programie.

Program „Horyzont Europa” wspiera badania naukowe i innowacje, zaś Marie Skłodowska-Curie Action (MSCA) jest jego częścią. Program umożliwia naukowcom zdobycie wiedzy i umiejętności poprzez między innymi udział w stażach naukowych i nawiązywanie interdyscyplinarnych kontaktów. MSCA finansuje również programy szkoleń doktoranckich i podoktoranckich oraz wspólne projekty badawcze na całym świecie, co zapewnia jej wpływ na instytucje szkolnictwa wyższego, ośrodki badawcze i organizacje pozaakademickie.

Prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta jest pedagogiem, profesorem nauk społecznych, specjalistą w zakresie edukacji porównawczej, polityki edukacyjnej w Europie, kultury szkolnej, pedagogiki szkolnej i kształcenia nauczycieli. Pracowała jako ekspert ds. ewaluacji w kilku programach wymiany naukowej i badań m.in. w Komisji Europejskiej „Horyzont 2020”, Narodowej Agencji Erasmus+ i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

17 października 2024