Przejdź do treści

Organizacje studenckie

NZS, Erasmus Student Network, AZS UKSW, IFMSA-Poland

Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS)

Jest to duża, ogólnopolska organizacja, która łączy studentów i wspiera ich na wielu płaszczyznach – kulturalnej, naukowej i społecznej. Organizuje wiele akcji charytatywnych m.in. Wampiriadę, czyli akcję honorowego oddawania krwi na obu kampusach uczelni.  „Drogowskazy kariery” to kolejna z inicjatyw organizowanych przez NZS, która podnosi kompetencje i zwiększa konkurencyjność studentów na rynku pracy. Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje także wiele wyjazdów, spotkań ze znanymi ludźmi ze świata sztuki i biznesu oraz szkoleń i warsztatów. 

Niezależne Zrzeszenie Studentów

ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, p. 016

Fanpage: NZS UKSW | Facebook

Strona internetowa: www.uksw.nzs.pl

Erasmus Student Network 

To organizacja zajmująca się wsparciem studentów z akademickich wymian międzynarodowych w ramach programu Erasmus. ESN promuje wśród zagranicznych studentów kulturę, dziedzictwo historyczne oraz atrakcje turystyczne w Polsce. Organizują m.in. konkurs fotograficzny „Discover Europe”, projekt „Mentor”, a także akcje charytatywne. 

Sekcja ESN UKSW została powołana do życia w 2008 roku i obecnie liczy 34 aktywnych członków oraz kilkunastu rekrutów.

Erasmus Student Network

ul. Wóycickiego 1/3, budynek 24, p. 012

Fanpage: Erasmus Student Network UKSW | Facebook

Strona internetowa – ESN UKSW Warszawa | ESN UKSW Warsa

AZS UKSW

W Akademickim Związku Sportowym UKSW działają trzy sekcje sportów drużynowych: piłki nożnej, piłki koszykowej i piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Działa również sekcja judo oraz sekcja sportów zimowych. 

Studenci, którzy są zawodnikami sportów indywidualnych, mają możliwość reprezentowania Uczelni na zawodach akademickich w innych dyscyplinach zarówno rangi mistrzostw Warszawy i Mazowsza (AMW), jak i Polski (AMP).

AZS dzięki ścisłej współpracy z Uniwersytetem, może rozwijać sportowe pasje studentów, korzystając z nowoczesnej Hali Sportowej, która znajduje się na kampusie UKSW, przy ulicy Wóycickiego 1/3. 

AZS UKSW

FB – AZS UKSW | Facebook

Strona internetowa – Akademicki Związek Sportowy (uksw.edu.pl)

IFMSA-POLAND

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jej oddział Warszawa Północ IFMSA-Poland działa przy Wydziale Medycznym. Collegium Medicum UKSW i jest najmłodszym oddziałem stowarzyszenia.  Poprzez 140 organizacji krajowych należą do niej studenci ze 129 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 300 000 młodych ludzi na świecie.  Do stowarzyszenia może dołączyć każdy student medycyny po wypełnieniu deklaracji członkowskiej.

IFMSA-POLAND

FB – IFMSA-Poland Oddział Warszawa Północ | Facebook

Strona internetowa – IFMSA – Poland