Przejdź do treści

Biskupi na kampusie Wóycickiego

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego po raz trzeci gości biskupów, którzy w Audytorium Maximum odbywają zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. 

– Bardzo serdecznie witam wszystkich czcigodnych biskupów obecnych w murach Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Już po raz trzeci mamy ten zaszczyt, a za każdym razem jest to czas i kontekst szczególny: najpierw pandemii, a teraz wojny na Ukrainie – powitał zebranych ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski przypominając, że UKSW jest uczelnią wprawdzie publiczną, ale „stojącą mocno na fundamencie wartości chrześcijańskich”.

Ksiądz Rektor zaprezentował zebranym Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcił, by młodzi kapłani studiowali na UKSW, szczególnie na wydziałach: Teologicznym, Prawa Kanonicznego, Filozofii Chrześcijańskiej i Nauk o Rodzinie.

Następnie biskupi obejrzeli dwa filmy prezentujące UKSW. Pierwszy dotyczył pomocy udzielanej przez UKSW ukraińskim uchodźcom. Drugi przedstawił dorobek naszej Uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć roku 2022r. Nasz Uniwersytet, obchodzący w przyszłym roku swoje 25 lecie, jak powiedział ksiądz Rektor „nie tylko trwa, ale pięknie się rozwija”.

394. zebranie plenarne KEP, poświęcone etapowi kontynentalnemu Synodu o synodalności, jest połączone z obchodami 10. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka. Odbywa się w dniach 13-14 marca 2023 r. na kampusie Wóycickiego UKSW.

13 marca 2023