Co z historią w szkole?

Koło Naukowe Studentów i Doktorantów Historii UKSW zorganizowało na kampusie Wóycickiego debatę dotyczącą propozycji zmian w podstawie programowej do nauczania historii.

W roli eksperta i jednocześnie praktyka, na co dzień nauczającego w liceum ogólnokształcącym, wystąpił mgr Karol Wilczyński, doktorant w Szkole Doktorskiej UKSW, współpracownik Instytutu Historii UKSW. Po krótkim wprowadzeniu omawiającym propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej zmian podstawy programowej w nauczaniu historii odbyła się długa dyskusja. Zarówno wykładowcy Instytutu Historii UKSW, jak i studenci historii wyrażali szereg opinii dotyczących planowanych zmian, które zostały zebrane na koniec spotkania i trafnie podsumowane przez prowadzącego debatę. Wydarzenie było owocne dla uczestników i pozwoliło dojść do kluczowych wniosków.

26 marca 2024