Przejdź do treści

Dzień Otwarty na UKSW

Już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia na kampusie Wóycickiego czekamy na kandydatów na studia. W programie lekcje pokazowe, warsztaty, powtórki maturalne, spotkania ze studentami i kadrą dydaktyczną oraz wiele innych atrakcji.

W tym roku Dzień Otwarty odbywa się pod hasłem „Rozwiń skrzydła. Studiuj na UKSW”. Maturzyści, którzy chcą pogłębić swoje zainteresowania i pasje oraz zdobyć przyszłościowy zawód znajdą na naszej Uczelni wiele interesujących kierunków. Opowiedzą o nich wykładowcy i studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu i kierunków studiów –  od humanistycznych, przez przyrodnicze i ścisłe, po medyczne. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w lekcjach pokazowych, powtórkach do matury z języka polskiego, matematyki, historii oraz języka angielskiego.

Wiele będzie się działo na scenie, w Strefie Kandydata, w holu głównym Auditorium Maximum. Powstanie tu studio, z którego wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku. Tutaj o szansach i możliwościach, jakie daje studiowanie na naszej Uczelni, mówić będą prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., następnie przedstawiciel samorządu studenckiego. Przewidziane zostały również spotkania z dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości dr hab. Mariuszem Szyrskim, prof. ucz., z przedstawicielami Biura Rekrutacji, Działu Pomocy Materialnej, Centrum Wsparcia Studenta, a także z doradcą zawodowym z Biura Karier. Kandydaci na studia usłyszą również jak radzić sobie z przedmaturalnym stresem. Opowie o tym Michał Sękowski, asystent w Katedrze Psychologii Społecznej, który na kanale Spotify oraz You Tube wraz z Łukaszem Subramanianem, doktoratem III roku psychologii UKSW, udzielał porad psychologicznych tegorocznym maturzystom. Wszystkie podcasty („self-careowe poniedziałki z UKSW”) dostępne są na kanałach Spotify i YouTube UKSW.

Dzień Otwarty na UKSW w kwietniu 2022 r.

Nie zabraknie wykładów pokazowych. Wszystkie odbędą się w budynku 21. Kandydaci na studia mają szansę dowiedzieć się „dlaczego nie należy marnować żywności”, „co współczesna nauka mówi o życiu we Wszechświecie”, czym są „Energetyka i transport oparte o „zielony wodór” i syntetyczne nośniki wodoru” albo „jak i po co buduje się modele matematyczne w ekologii”. Chętni poznają tajniki „sztuki Bliskiego Wschodu”. Zainteresowani mogą mogli obejrzeć symulację rozprawy cywilnej (bud. 21), wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii, warsztatach z kosmetologii, warsztatach na temat cukrzycy typu 2, a także wysłuchać wykładu i obejrzeć pokaz dotyczący „znaczenia kolorów w świecie zwierząt” (bud. 24).

W holu na piętrze Auditorium Maximum będą miały swoje stanowiska kola naukowe – zaprezentuje się połowa kół spośród ponad 70 działających na naszej Uczelni. Atrakcją tegorocznego Dnia Otwartego będzie fotobudka 360.

Dzień Otwarty na UKSW w 2022 r.

Więcej szczegółów na stronie Dnia Otwartego 2023.

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego istnieje 12 wydziałów. Na 95 kierunkach studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych, kształci się obecnie 11000 studentów.

Dzień Otwarty odbędzie się 15.04.2023 r. w godz. 10.00-15.00 na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3.

Strona Dnia Otwartego

14 kwietnia 2023