Tegoroczna główna nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich trafiła do dr. hab. M. Gierycza z Instytutu Politologii. Doceniono jego Europejski spór o człowieka. Studium z antropologii politycznej.
Publikacja jest pracą habilitacyjną dr. Michała Gierycza. Recenzenci podkreślają jej pionierski charakter oraz swobodę poznawczą Autora, który wprowadza czytelnika w cztery wymiary antropologii, by następnie przejść do analizy dyskursu dotyczącego humanizmu, praw człowieka i istotnych światopoglądowo kwestii poruszanych na forach instytucji europejskich. To ważna i wyczerpująca pozycja, która przedstawia pojęciowe i światopoglądowe zaplecze najważniejszych polityków Europy. Książka ukazuje także sposoby działania (wspierania bądź potępiania) polityk społecznych UE. Więcej na temat publikacji można przeczytać na stronie http://www.wydawnictwo.uksw.edu.pl/node/1436 .
SWK doceniło również serię wydawniczą, tworzoną wspólnie m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i UKSW, pt. Stefan Wyszyński, Pro Memoria, t. I i II – obydwa tomy otrzymały nagrodę w kategorii historia. Za redakcję naukową tomu II, rok 1953, nagrodę „Feniks” otrzymała dr Ewa K. Czaczkowska z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. Zapiski „Pro Memoria” to projekt realizowany w ramach konsorcjum pięciu podmiotów, którego liderem jest nasz Uniwersytet. Obejmują okres 1948-1981. Planowane jest wydanie 27 tomów tego dzieła w ciągu siedmiu lat. Tom I i Tom II sfinansowane zostały z Darowizny Fundacji Banku Zachodniego.
Pozycję można nabyć w księgarni internetowej https://ipn.poczytaj.pl/.
Statuetki FENIKSA i pozostałe nagrody zostały uroczyście wręczone podczas gali XXIV Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się 14 kwietnia w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Floriana w Warszawie.