Prof. Konrad Raczkowski prorektorem UKSW

Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski powołał na stanowisko prorektora ds. finansowych prof. dr. hab. Konrada Raczkowskiego.

– Liczę na to, że będzie się nam miło współpracowało – powiedział Rektor UKSW, wręczając nominację.

Konrad Raczkowski jest profesorem nauk ekonomicznych, dr. hab. w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi, dyrektorem Centrum Gospodarki Światowej UKSW. Specjalizuje się w zarządzaniu w systemie gospodarczym, finansach publicznych oraz gospodarce nieoficjalnej i restrukturyzacjach przedsiębiorstw.

W latach 2012-2021 był dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownikiem katedry Zarządzania w Gospodarce. W latach 2015-2020 był członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Pełnił funkcje zarządcze, nadzorcze i doradcze w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) oraz Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE).

Na zdjęciu od lewej: prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Anna Fidelus prof. ucz, rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, prorektor ds. finansowych prof. dr hab. Konrad Raczkowski, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej ks. dr hab. Marek Stokłosa prof. ucz.

Prof. Konrad Raczkowski w latach 2003-2013 był pracownikiem resortu finansów, a w latach 2015-2016 wiceministrem finansów. Współpracował z Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych w Brukseli oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Polityki Rozwoju w Sztokholmie (Visiting Fellow). Jest m.in. członkiem Royal Economic Society oraz British Academy of Management.

W 2012 został speakerem Cambridge International Symposium on Economic Crime Uniwersytetu Cambridge. Jest autorem ponad 120 publikacji naukowych. Odznaczony złotym medalem Ministra Sprawiedliwości oraz złotą odznaką Ministra Finansów. Laureat nagrody Prezesa PAN „za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie finansów”.

11 października 2022