Przejdź do treści

Spotkanie z red. Piotrem Witwickim na UKSW

Piotr Witwicki, dyrektor pionu publicystyki i informacji Telewizji Polsat, redaktor naczelny portalu Interia.pl, był gościem Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW oraz Koła Naukowego Badań nad Europą.

Prowadzący Wydarzenia i Gościa Wydarzeń w Telewizji Polsat i Polsat News odpowiadał na pytania studentek i studentów UKSW dotyczące wyzwań stojących przed dziennikarstwem politycznym, poziomu debaty publicznej w Polsce oraz roli sztucznej inteligencji we współczesnych mediach internetowych.

Prowadzący spotkanie Natalia Zalewska i Cezary Huszcza oraz zebrani studenci pytali ponadto Piotra Witwickiego o początki jego pracy dziennikarskiej, o kulisy głośnego wywiadu trzech stacji z premierem Donaldem Tuskiem oraz o to, jakie są dzisiaj gwarancje niezależności mediów.

Instytut Nauk o Polityce i Administracji UKSW planuje kolejne spotkania dziennikarzy ze studentami politologii, europeistyki, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zarządzania publicznego.

19 kwietnia 2024