Przejdź do treści

Summer Camp 2023

Na uczestników tegorocznego Summer Campa 2023 w Worlinach czekało wiele atrakcji. Głównym punktem wyjazdu było spotkanie z rektorem UKSW, ks. prof. dr. hab. Ryszardem Czekalskim oraz prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Anną Fidelus, prof. ucz.

Gry terenowe, wyprawa na kajaki, rywalizacje sportowe, imprezy tematyczne – te i wiele więcej atrakcji czekało na uczestników Summer Camp 2023, organizowanego przez Samorząd Studentów UKSW. Tegoroczny wyjazd integracyjny odbył się w mazurskiej miejscowości Worliny i zgromadził 150 studentów.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem ośrodka, organizacji wyjazdu, atmosfery i otwartości innych studentów – powiedziała Hanna Sprawka, studentka ekonomii na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW.

W programie wydarzenia znalazło się także wiele przydatnych warsztatów i szkoleń, które pozwoliły świeżo upieczonym studentom Uczelni zdobyć nowe kompetencje i umiejętności: – Podczas nich można dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje Uczelnia. Zajęcia są bardzo przystępne i chętnie w nich uczestniczymy – dodała studentka. Uczestnicy poznali prawa i obowiązki studenta, odkryli możliwości rozwoju na Uniwersytecie i uzyskali informacje o finansowaniu badań naukowych.

Uczestnicy Summer Campa podczas spływu kajakowego

–  Tegoroczny Summer Camp UKSW jest wyjątkowy nie tylko ze względu na piękne okoliczności przyrody, ale także dlatego, że jest bardzo liczny i od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyjazd jest pierwszą okazją do spotkania z władzami UKSW. Biorą w nim udział fantastyczni ludzie, zarówno obecni studenci, jak i ci, którzy rozpoczną studia w październiku. To wspaniałe osoby z głowami pełnymi pomysłów – podkreśliła Aleksandra Radwańska, Przewodnicząca Samorządu Studentów UKSW.

Ważnym punktem tegorocznego wyjazdu było spotkanie z gronem rektorskim Uniwersytetu.

– Bardzo cieszę się z zaproszenia i jestem pod wielkim wrażeniem tego pięknego miejsca. Witam serdecznie wszystkich studentów, którzy postanowili, zanim jeszcze oficjalnie przekroczą próg UKSW, pojawić się tutaj przed rozpoczęciem roku akademickiego – powiedział Rektor UKSW. – Gratuluję wszystkim nowo przyjętym i dziękuję, że wybraliście właśnie nasz Uniwersytet. Uczelnia daje Wam wiele możliwości kształcenia i zdobywania nowej wiedzy. W pierwszej turze rekrutacji zgłosiło się aż 17 000 kandydatów – to rzesza ludzi. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie naszą Uczelnią. Staramy się, by jakość kształcenia na UKSW była na najwyższym poziomie – dodał.

Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski przypomniał także historię UKSW, powstania Akademii Teologii Katolickiej i jej rozwoju na przestrzeni lat, aż po przekształcenie jej w Uniwersytet szerokoprofilowy.

Spotkanie z władzami UKSW. Od lewej: przewodnicząca Samorządu Studentów UKSW Aleksandra Radwańska, prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, kierownik Centrum Wsparcia Studenta Katarzyna Mikołajczyk oraz dyrektor Kancelarii Rektora UKSW dr Igor Kilanowski.

Prorektor ds. studenckich i kształcenia podziękowała Samorządowi za zorganizowanie wyjazdu oraz zachęciła nowych studentów do zaangażowania w życie Uczelni i podejmowania inicjatyw studenckich: – Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej studentów uczestniczy w tego typu spotkaniach integracyjnych. Poznają specyfikę studiowania, a jednocześnie nawiązują przyjaźnie, które będą mogły zaowocować w nadchodzącym roku akademickim.

Podczas spotkania władze UKSW wzięły udział w Q and A ze studentami. Odpowiadali na pytania, dotyczące m.in. rozwoju Uczelni, planów inwestycyjnych czy współpracy międzynarodowej. W czasie rozmów Rektor UKSW oraz Prorektor ds. studenckich i kształcenia podzielili się wrażeniami ze swoich studenckich lat.

– Okres studiów wspominam bardzo dobrze. To był przyjemny czas, pełen wielu zajęć praktycznych i dobrze zorganizowanych praktyk zawodowych. Tego samego życzę i Państwu. Ufam, że studia, które rozpoczynacie na naszej Uczelni, będą czasem przyjemnym, pełnym rozwoju i jednocześnie dającym radość – powiedziała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.

Studenci podczas kursu samoobrony

Summer Camp to obóz integracyjny organizowany przez Samorząd Studentów UKSW dla studentów pierwszego roku. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w poniedziałek 4 września i trwała do piątku 8 września. Szkolenia i treningi zorganizowali studenci z Akademickiego Związku Sportowego UKSW oraz funkcjonariusze Akademii Policji w Szczytnie. Summer Camp 2023 współorganizowała Fundacja „Pro Polonia” w ramach projektu „Woda i kulturystyka” finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

08 września 2023