III Dzień Adaptacyjny dla studentów ze szczególnymi potrzebami

08.10.2024

Kolejny Dzień Adaptacyjny odbędzie się 8 października w godz. 9:00-10:30.

Zapraszamy na III Dzień Adaptacyjny dla studentów ze szczególnymi potrzebami, który odbędzie się na naszym kampusie. Udział w zeszłorocznym, II Dniu Adaptacyjnym, był niezwykle wartościowym doświadczeniem dla wielu z Was, dlatego jesteśmy pewni, że tegoroczna edycja również przyniesie Wam wiele korzyści. Oto kilka powodów, dla których warto wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu:

Wsparcie i integracja: II Dzień Adaptacyjny umożliwił poznanie wielu wspaniałych osób, zarówno studentów, jak i pracowników odpowiedzialnych za dostosowanie kampusu do indywidualnych potrzeb. III Dzień Adaptacyjny to kolejna okazja do nawiązania relacji, budowania wspólnoty i poczucia przynależności do społeczności akademickiej.

Poznanie zasobów i udogodnień: Podczas zeszłorocznego dnia adaptacyjnego wielu z Was dowiedziało się o dostępnych zasobach i udogodnieniach oferowanych przez uczelnię. III Dzień Adaptacyjny będzie kolejną szansą na zapoznanie się z nowymi dostosowaniami na kampusie, takimi jak windy, udogodnienia w salach wykładowych oraz dostępność nowoczesnych technologii wspierających naukę.

Omówienie dostosowań indywidualnych: Poprzednie spotkanie umożliwiło wielu studentom omówienie swoich indywidualnych potrzeb z pracownikami Uniwersytetu. W tym roku ponownie będziemy dostępni, aby wysłuchać Waszych oczekiwań i dostosować nasze wsparcie do Waszych potrzeb.

Zrozumienie procedur: II Dzień Adaptacyjny pomógł wielu z Was zrozumieć procedury związane z dostosowaniami akademickimi. Podczas tegorocznego dnia ponownie omówimy te procedury oraz podpowiemy, jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odpowiednie wsparcie.

Wsparcie psychologiczne: Studiowanie na uczelni bywa wyzwaniem, dlatego oferujemy Wam wsparcie psychologiczne, które może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi. Spotkanie z zeszłego roku pokazało, jak ważne jest to wsparcie dla wielu z Was, dlatego również w tym roku będziecie mogli skorzystać z konsultacji i porad.

Motywacja i pewność siebie: Spotkanie innych studentów ze szczególnymi potrzebami, którzy osiągają sukcesy akademickie, okazało się inspirujące dla wielu uczestników II Dnia Adaptacyjnego. Wierzymy, że również w tym roku takie spotkania będą motywować i budować Waszą pewność siebie, co pozytywnie wpłynie na cały okres studiów.

Uczestnictwo w III Dniu Adaptacyjnym może znacząco ułatwić rozpoczęcie studiów na UKSW i sprawić, że poczujecie się pewniej w nowym środowisku akademickim. To także szansa na zaangażowanie się w życie społeczne uczelni oraz korzystanie z dostępnych udogodnień, co może znacząco wpłynąć na jakość Waszego doświadczenia studenckiego.

Do zobaczenia na III Dniu Adaptacyjnym!