Panel dyskusyjny „Prawo życia zakonnego w pytaniach i odpowiedziach”

26.10.2024

Wydział Prawa Kanonicznego UKSW zaprasza na panel dyskusyjny sióstr zakonnych z kanonistami, który odbędzie się w 26 października (sobota) w Auli Jana Pawła II UKSW przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie. Wstęp wolny.

Kanoniści:

• o. dr Krzysztof Gierat CMF, Dykasteria Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – Rzym;
  • o. dr Robert Leżohupski OFMConv., WT UAM w Poznaniu; Papieski Uniwersytet Urbaniana;
  • ks. dr hab. Marek Stokłosa SCJ, prof. ucz. (prorektor ds. kadr i projektów UKSW);
  • o. dr hab. Dariusz Borek O.Carm, prof. ucz. (dziekan WPK UKSW);
  • ks. dr Rafał Kamiński CSMA (prodziekan WPK UKSW).

PROGRAM
8.00 Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Dewajtis 3, Warszawa

8.45 – 9.00 Rejestracja uczestników

9.00 Powitanie uczestników i otwarcie panelu – ks. dr hab. Marek Stokłosa SCJ, prof. ucz. (prorektor ds. kadr i projektów UKSW)

9.05 Dyskusja panelowa: moderator – s. dr hab. Bożena Szewczul, prof. ucz., kierownik Zakładu Kanonicznych Form Życia Konsekrowanego WPK UKSW

9.05 – 10.25 Część I – Pytania uczestniczek i odpowiedzi kanonistów

10.25 – 10.55 Przerwa kawowa

10.55 – 12.25 Część II – Pytania uczestniczek i odpowiedzi kanonistów

12.25 – 12.40 Przerwa kawowa

12.40 – 14.00 Część III – Pytania uczestniczek i odpowiedzi kanonistów

14.00 Podsumowanie i zakończenie panelu – o. dr hab. Dariusz Borek O.Carm, prof. ucz. (dziekan WPK UKSW) oraz s. dr Ewa Kaczmarek MCHR (Przewodnicząca KWPŻZZ)

Patronat nad konferencją objęła s. dr Ewa Kaczmarek MCHR, przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.