Przejdź do treści

Zwycięzcy konkursu o kard. Wyszyńskim dla osadzonych

miniatura sympozjumPodczas sympozjum „Resocjalizacja w praktyce – autorskie projekty oddziaływań” zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu o kard. Stefanie Wyszyńskim dla osadzonych.

–  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, prace napłynęły z ponad 60 zakładów karnych i aresztów śledczych z całej Polski. Autorami trzech najlepszych prac są skazani z zakładu karnego w Siedlcach, zakładu karnego w Kamiennej Górze oraz aresztu śledczego Warszawa Białołęka  –  powiedziała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studentów i kształcenia.

Prorektor podkreśliła, że wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, ponieważ stworzyli poruszające prace, dla których inspiracją były myśli kard. Stefana Wyszyńskiego.

sympozjum dr Anna Fidelus

Na zdjęciu: dr hab. Anna Fidelus prorektor ds. studenckich i kształcenia

Konkurs „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” organizowany był przez Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej pod przewodnictwem dr hab. Anny Fidelus, prof. ucz. oraz mgr. Michała Stańczuka z WNP UKSW. Zdjęcia zwycięskich  prac prezentujemy poniżej.

Sympozjum „Resocjalizacja w praktyce – autorskie projekty oddziaływań” zgromadziło wielu specjalistów i praktyków, którzy zawodowo zajmują się pracą resocjalizacyjną. Omówione zostały m.in. indywidualne programy oddziaływań, formy pracy grupowej, programy terapeutyczne, współpraca ze środowiskiem otwartym czy wolontariat.

Wykład wprowadzający „Potencjał rozwojowy a skuteczna terapia na przykładzie terapii przestępców seksualnych” wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Pospiszyl, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

–  Nowoczesność świata to nowe spojrzenie na człowieka, na jego dobrą stronę. Psychologia pozytywna widzi to, co w człowieku dobre. Zakłada także, że nie ma tak plugawej duszy, w której nie byłoby czegoś dobrego. W każdym z nas jest potencjał pozytywny. Jeśli założymy, że wszyscy jesteśmy stworzeni przez Boga, to musimy mieć coś dobrego w sobie i na tym możemy budować piramidę człowieka  – powiedział prof. dr hab. Kazimierz Pospiszyl.

20211206 093658

Na zdjęciu: prof. dr hab. Kazimierz Pospiszyl

Współorganizatorami sympozjum byli: dr hab. Irena Pospiszyl, prof. ucz. z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; dr hab. Jan Niewęgłowski, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Penitencjarnego „Patronat; dr Aleksandra Lukasek z Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie.

Zwycięskie prace:

I miejsce:

20211206 112821

II miejsce:

 20211206 112852

 III miejsce: 

IIImiejsce

 

 

06 grudnia 2021