Współpraca naukowa

Uniwersytety od zarania były ośrodkami wymiany międzynarodowej uczonych i studentów

Potrzeby i możliwości międzynarodowej wymiany myśli i doświadczeń, a także współpraca z zagranicznymi ośrodkami badawczymi, rozwojowymi, biznesowymi stają się współcześnie kluczowym elementem pozycji uczelni. Dostrzegając zjawisko szybkiego umiędzynarodowienia badań i ich wyników oraz programów studiów, wymiany studentów i absolwentów, UKSW kładzie szczególny nacisk na intensyfikację umiędzynarodowienia własnych procesów badawczych i dydaktycznych.

Instytucje partnerskie

Zakres działalności UKSW w tym obszarze obejmuje przede wszystkim nawiązywanie partnerskich kontaktów z zagranicznymi instytucjami, uczestnictwo w programie Erasmus, wyjazdy studyjne, staże, praktyki, wspólne prowadzenie i publikowanie badań naukowych, wymianę nauczycieli akademickich, studentów oraz publikacji naukowych. UKSW jest obecny na wielu kontynentach. Do 2021 roku zawarliśmy 96 porozumień bilateralnych z instytucjami partnerskimi z całego świata. Mamy rownież 326 umów partnerskich w programie Erasmus. W gronie naszych partnerów znajdują się uczelnie i ośrodki naukowe z Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chile, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

05 maja 2015