Święto UKSW

swieto ukswŚwięto Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie tradycyjnie obchodzone jest w rocznicę śmierci Patrona naszej Uczelni, to znaczy 28 maja.
Jak co roku Ksiądz Rektor z Senatem i delegacją UKSW w godzinach porannych odmówił modlitwę w intencji beatyfikacji Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i złożył kwiaty przy sarkofagu Prymasa Tysiąclecia w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Główne uroczystości odbyły się w Auli im. Jana Pawła II, na kampusie uniwersyteckim przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie.

Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – Rektor UKSW w przemówieniu powitalnym podkreślił, że tegoroczne Święto Uczelni wpisuje się w obchody piętnastolecia utworzenia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jest to znakomita okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego ośrodka uniwersyteckiego. Przypomniał, że „tak ważna decyzja wymagała bezpośredniego zaangażowania wielu osób, reprezentujących różne środowiska: naukowe, kościelne i polityczne”. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w rozwój Uczelni. W zakończeniu zacytował słowa Patrona Uczelni Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Wasza praca nie jest daremna. Jest stałym wzrastaniem w teren opinii katolickiej w Polsce… im ta praca będzie rzetelniejsza, im wyższy będzie poziom pracy profesorów, im większe wymagania postawicie młodzieży, tym bardziej pewność utrzymania się tej instytucji i rozwoju jest niezachwiana”.

09 czerwca 2015