Miedzynarodowa konferencja naukowa „NONNUS OF PANOPOLIS IN CONTEXT III: OLD QUESTIONS AND NEW PERSPECTIVES”

09.09.2015W dniach 17-19 IX b.r. na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa, poświęcona Nonnosowi z Panopolis, najważniejszemu epikowi greckiemu późnej starożytności i autorowi obszernego poematu mitologicznego Dionizjaka oraz heksametrycznej Parafrazy Ewangelii wg św. Jana.

Dwie poprzednie konferencje z cyklu Nonnus of Panopolis in Context odbyły się w Retimno na Krecie (2011) i w Wiedniu (2013).

Tym razem konferencja zgromadzi trzydziestu czterech prelegentów reprezentujących dwadzieścia pięć ośrodków akademickich z piętnastu krajów europejskich i pozaeuropejskich. Wykład inauguracyjny wygłosi nestor włoskich badań nad Nonnosem, prof. Gennaro D’Ippolito (Palermo).

Z referatami wystąpią również: Domenico Accorinti (Piza), Benjamin Acosta-Hughes (Columbus, Ohio), Gianfranco Agosti (Rzym), Cosetta Cadau (Dublin), Katerina Carvounis (Ateny), Pierre Chuvin (Paryż), Margherita Maria Di Nino (Frankfurt nad Menem), Nestan Egatashvili (Tbilisi), Roberta Franchi (Budapeszt), Laura Franco (Londyn), Camille Geisz (Monmouth), Fotini Hadjittofi (Lizbona), David Hernández de la Fuente (Madryd), Nicole Kröll (Wiedeń), Katherine LaFrance (Oksford), Anna Lasek (Poznań), Delphine Lauritzen (Paryż), Frederick Lauritzen (Paryż), Anna Lefteratou (Getynga), Jane Lightfoot (Oksford), Enrico Magnelli (Florencja)  Laura Miguélez-Cavero (Oksford), Ewa Osek (Lublin), Marta Otlewska-Jung (Berlin), Sophia Papaioannou (Ateny), Michael Paschalis (Retimno), Sophie Schoess (Oksford), Fabian Sieber (Leuven), Konstantinos Spanoudakis (Retimno), Berenice Verhelst (Gandawa), Mary Whitby (Oksford), Maria Ypsilanti (Nikozja), Simon Zuenelli (Innsbruck).

Szczegółowy program znaleźć można na stronie konferencji (http://www.wnh.uksw.edu.pl/Nonnusincontext_III)

Aktualności konferencyjne śledzić można również na portalu Facebook (www.facebook.com/Nonnusincontext). Chęć uczestnictwa w obradach i wszelkie pytania prosimy zgłaszać Filipowi Doroszewskiemu na adres: f.doroszewski[at]uksw.edu.pl

INTERNATIONAL CONFERENCE NONNUS OF PANOPOLIS IN CONTEXT III: OLD QUESTIONS AND NEW PERSPECTIVES, 17-19 SEPTEMBER 2015

The 3rd international conference Nonnus of Panopolis in Context will take place at Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw from 17th to 19th of September. The previous conferences from the series were held in Rethymno (2011) and in Vienna (2013). This year the theme of the conference is ‘Old Questions and New Perspectives’.
The conference will host 34 speakers from 15 countries. The opening lecture will be given by Professor Gennaro D’Ippolito (University of Palermo: ‘Solved and still unsolved issues about Nonnus and his works’).

09 września 2015