Teoria wojny sprawiedliwej

spraTeoria wojny sprawiedliwej u podstaw jurysprudencyjnego modelu argumentacji za i przeciw podejmowaniu działań militarnych.
Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Wydział Prawa i Administracji, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW oraz Uczelnia Łazarskiego zapraszają do udziału w konferencji upamiętniającej 600-lecie wystąpienia Pawła Włodkowica na Soborze Powszechnym w Konstancji.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 października br. w Auli Schumana na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Gościem specjalnym konferencji będzie Profesor Michael Walzer, autor książki Wojny sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Rozważania natury moralnej z uwzględnieniem przykładów historycznych (Just and Unjust Wars, 1977)

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji

22 września 2015