Religia i etyka

sesja 1x3Religia i etyka jako interdyscyplinarny czynnik oddziaływania w relacjach międzynarodowych.
Katedra Prawa Wyznaniowego i Konkordatowego Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję, która odbędzie się 18 listopada 2015 r. w Warszawie w kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3.

Planujemy, aby obrady stały się okazją do wnikliwej oceny wpływu czynnika religijnego i etycznego na współczesne relacje międzynarodowe. Jesteśmy przekonani, że dla pełnego zrozumienia tego zagadnienia niezbędne jest ujęcie go w szerszym intersdyscyplinarnym kontekście, a więc  prawniczym, politologicznym i teologicznym. Z tego powodu wykłady i dyskusje panelowe pragniemy podzielić na trzy części. Zależy nam bowiem, żeby konferencja była okazją nie tylko do nabycia wiedzy, ale także do dyskusji.

Propozycje  tematów  referatów  prosimy  zgłaszać  do  dnia  18  października  2015  r. Zgłoszenia  potwierdzające  udział  w  kolokwium  bez  referatów  prosimy  przesyłać  do  dnia  10 listopada 2015 r.

Opłata  konferencyjna  wynosi  150 zł (100 zł  dla studentów i doktorantów). Obejmuje  ona  koszt  wyżywienia w trakcie konferencji, koszt materiałów i wydania publikacji.

Zgłoszenie za pośrednictwem formularza i wszelkie pytania prosimy kierować do Pani dr Marty Osuchowskiej na adres: m.osuchowska[at]uksw.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy – pobierz

Zaproszenie – pobierz