Wizyta Rektora w Mediolanie

mediolanJednym z istotnych działań naszego Uniwersytetu w ramach rozwoju współpracy międzynarodowej jest nawiązywanie współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi na świecie. Takim ośrodkiem jest Uniwersytet Katolicki Sacro Cuore w Mediolanie. Uczelnia ta liczy ponad 42 tysiące studentów, którzy podejmują studia na 14 wydziałach. W strukturę tego włoskiego uniwersytetu włączonych jest aż dziewięć ośrodków medycznych – szpitali, medycznych instytutów badawczych i klinik, mi. in. słynna Poliklinika Gemelli.

Aby podjąć rozmowy zmierzające do nawiązania współpracy z tym Uniwersytetem, Rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, udał się z wizytą do Mediolanu w dn. 27-28 października 2015 r. W czasie wizyty odbyło się spotkanie z Rektorem UK Sacro Cuore, prof. Franco Anelli, a także prof. Pietro Cafaro z Wydziału Ekonomii oraz prof. Angelo Moioli z Wydziału Historii Nowożytnej i Współczesnej. Rozmowy dotyczyły nawiązania współpracy naukowo-badawczej UKSW z Uniwersytetem Sacro Cuore, oraz możliwości organizowania wymiany studentów i pracowników naukowych.

29 października 2015