Program „Studia dla Wybitnych”

MNiSWZaproszenie do udziału w naborze do I edycji rządowego programu pn. „Studia dla Wybitnych”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza nabór do Programu rządowego pod nazwą „Studia dla wybitnych”. Wniosek o zakwalifikowanie do Programu należy składać w terminie do 31 marca 2016 r.

Ustanowienie Programu umożliwia udzielenie pomocy finansowej wybitnym studentom podejmującym studia magisterskie w renomowanych uczelniach zagranicznych, których listę określa minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego w oparciu o najnowszą edycję Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata, publikowanego przez Instytut Szkolnictwa Wyższego przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju.

Program stwarza szansę rozwoju dla wybitnych studentów, w tym osób, dla których przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i międzynarodowego doświadczenia jest ich sytuacja materialna. Uruchomienie Programu pozwala uzupełnić dostępną w Polsce ofertę edukacyjną skierowaną do osób zainteresowanych kształceniem za granicą.

Program jest skierowany do studentów, którzy już podczas studiów w Polsce wykazywali się dużą aktywnością w działalności naukowej, społecznej lub artystycznej, w tym uzyskali wybitne osiągnięcia naukowe. Uzupełnienie wiedzy w najlepszych światowych uczelniach pozwoli im na rozwój potencjału intelektualnego.

Szczegóły programu

04 listopada 2015