Współpraca UKSW z Kirche in Not

20151214kn221 listopada 2015 r. Jego Magnificencja Rektor ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński oraz ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski złożyli wizytę w siedzibie Kirche in Not w niemieckim Königstein im Taunus. Ksiądz Rektor podziękował za przyznane stypendia dla doktorantów z Nigerii, studiujących na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Działania te prowadzone są w ramach otwarcia się na problemy emigrantów na świecie i w Polsce. Rozmawiano również na temat przyznania kolejnych stypendiów dla studentów ze Wschodu. Kirche in Not – Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), jest międzynarodową organizacją pozarządową związaną z Kościołem katolickim. Obecnie organizacja zajmuje się głównie pomocą dla chrześcijan prześladowanych za wiarę. Opracowuje m.in. raporty dotyczące skali tego zjawiska. Organizacja posiada swoje oddziały na całym świecie. Dyrektorem polskiej sekcji Kirche In Not jest ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło z Wydziału Teologicznego.

14 grudnia 2015