Posiedzenie Komitetu Chemii PAN

chemia PANW dniu 29 stycznia 2016 roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Szkoła Nauk Ścisłych odbyło się posiedzenie Komitetu Chemii Polskiej Akademii Nauk. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez Jego Magnificencję ks. prof. dra hab. Stanisława Dziekońskiego, Rektora UKSW. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk i wielu uczelni wyższych, będący członkami Komitetu, jak również pracownicy Instytutu Chemii WMP.SNŚ.

Po powitaniu Dziekan dr hab. Marian Turzański, prof. UKSW przedstawił najważniejsze informacje o Wydziale. Następnie Pani prof. Elżbieta Frąckowiak, wiceprezes PAN wygłosiła wykład.
Po wystąpieniach goście mieli możliwość zwiedzania laboratoriów, w tym Laboratorium Modyfikacji Powierzchni i Elektrochemii, Laboratorium Badania Nanostruktur i Materiałów Fotoaktywnych, Laboratorium syntezy organicznej, Laboratorium Analizy Instrumentalnej A, Laboratorium Analizy Instrumentalnej B, Laboratorium Rentgenowskiej Analizy Strukturalnej.
Uroczystość zakończyła się zamkniętym posiedzeniem członków Komitetu Chemii PAN.

29 stycznia 2016