Warszawskie stypendia

warszawa Do końca września warszawscy studenci mogą ubiegać się o stypendia miasta stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 1500 zł miesięcznie.

Stypendia przyznawane są od dziesięciu lat w ramach największego w Polsce samorządowego programu stypendialnego. W ten sposób Warszawa wsparła już kilka tysięcy uczniów i studentów, uczących się w stolicy.

O stypendium mogą się ubiegać osoby, które dobrze się uczą, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne. Dochód netto na jednego członka rodziny stypendysty nie może przekraczać 1100 zł miesięcznie.

Termin składania wniosków dla studentów mija 30 września 2016 r. Aby ubiegać się o wsparcie, należy wypełnić wniosek dostępny na stronie, a następnie złożyć go osobiście lub listownie wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, który jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje o stypendium znajdują się na stronie internetowej. Każdego roku w ramach programu przyznawanych jest blisko 600 stypendiów uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom uczącym się w Warszawie.
PAP – Nauka w Polsce

21 września 2016