Nabór na studia doktoranckie w EUI

FlorenMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że 2 listopada 2017 r. rozpoczyna się nabór kandydatów na studia doktoranckie w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji.

Programy doktoranckie prowadzone są w ramach poszczególnych Wydziałów:

• Ekonomii
  • Historii i Cywilizacji
  • Prawa
  • Nauk Politycznych i Społecznych

Ogólne informacje o programie dostępne są na stronie internetowej Instytutu (European University Institute – EUI). Celem studiów jest powstanie rozprawy doktorskiej, będącej profesjonalnym opracowaniem opartym na najnowszych badaniach naukowych. W czasie trwania programu doktoranci korzystają z przyznawanych przez poszczególne państwa stypendiów. Polska przyznaje co roku maksymalnie 10 takich stypendiów.

Informacje o wymaganiach i procedurze rekrutacyjnej można znaleźć na stronie EUI. Nabór będzie trwał do 31 stycznia 2018 r., zaś rok akademicki rozpocznie się w dniu 1 września 2018 r.

25 października 2017