Przejdź do treści

Urządzenia do teleopieki na WNHiS i WSnR

econ1W ramach projektu realizowanego przez zespół pod kierunkiem ks. prof. Sławomira H. Zaręby, dziekana WNHiS, zakupiono profesjonalne urządzenia do teleopieki.

Rządy europejskie zjednoczyły się w rozwoju i wdrożeniu usług teleopiekuńczych i telemedycznych w ogólnoeuropejskim programie badawczym AAL (Ambient Assisted Living), który działa od 2007 r.

ekon2W ramach tego programu kraje uczestniczące wraz z Komisją Europejską zobowiązały się wydawać około 50 mln euro ( 67 mln USD) rocznie w latach 2008-2013 na badania w dziedzinie teleopieki i telemedycyny. Urządzenia do teleopieki na UKSW zakupiono w ramach projektu pt. „Profesjonalizacja usług asystenckich i opiekuńczych dla osób niesamodzielnych – nowe standardy kształcenia i opieki”, realizowanego przez zespół UKSW w Warszawie.

Odbioru sprzętu dokonał ks. prof. dr hab. Sławomir H. Zaręba – kierownik projektu i dziekan WNHiS oraz dr Marcin Zarzecki – prodziekan WNHiS). Projekt realizowany jest w partnerstwie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Stowarzyszeniem Niepełnosprawni dla Środowiska EKON.

LOGOTYPWSR

Celem przedsięwzięcia jest profesjonalizacja opieki nad niesamodzielnymi seniorami poprzez wypracowanie jednolitej definicji niesamodzielności, stopni niesamodzielności oraz standardów usług asystenckich i opiekuńczych (AiO), w tym teleopieki, świadczonych w miejscu zamieszkania ww. osób. Celem projektu jest także wypracowanie standardów kształcenia stanowiących podstawę szkolenia w zakresie świadczenia usług AiO, w tym teleopieki. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”.

ekon3

 

 

01 października 2018