Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowania na posiedzeniu 27 listopada postanowił, że przyszły rok będzie Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stało się to z inicjatywy Senatu UKSW.
„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przekonany o szczególnym znaczeniu osoby kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku do Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanawia rok 2021 – Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego” – czytamy w konkluzji uchwały.
Uchwałę Sejm RP przyjął zdecydowaną większością głosów.
W dokumencie napisano także m.in: „Prymas Tysiąclecia w swojej działalności kapłańskiej zwracał uwagę na przyrodzoną godność człowieka, z której wypływają wszelkie prawa osoby ludzkiej. Był nie tylko głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich, ale także mężem stanu, który jak sam mawiał »Kochał Ojczyznę więcej niż własne serce«. Służył Polsce i występował w Jej imieniu domagając się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej i broniąc polskiej kultury. Podkreślał konieczność zrozumienia znaczenia wolności Narodu, która dla każdego obywatela winna być wielkim dobrem i rzeczywistą własnością. Wolność Narodu była dla Prymasa Tysiąclecia priorytetem działalności kapłańskiej i społecznej. Swoje nauczanie kardynał Stefan Wyszyński opierał na człowieku, którego dobro powinno być centrum życia społecznego i gospodarczego każdej społeczności”.
Inicjatorem ogłoszenia 2021 Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego był Senat UKSW, który na swym pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji, 10 września, przyjął w tej sprawie uchwałę, złożoną następnie na ręce marszałków Sejmu i Senatu przez ks. prof. dr hab. Ryszarda Czekalskiego, rektora UKSW.
W przyszłym roku będziemy obchodzić 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci Patrona naszej Uczelni. Prawdopodobnie w 2021 roku odbędzie się także ogłoszenie beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego, planowanej w tym roku, a odłożonej z uwagi na pandemię.