Przejdź do treści

Muzea w pandemii: doświadczenia światowe

muzea mo minKatedra Socjologii Kultury w INS UKSW zaprasza na międzynarodową debatę z serii „Społeczna odpowiedzialność muzeów”, w której swoimi doświadczeniami podzielą się muzealnicy z Europy i obu Ameryk.

Rok 2020 był pełen niepewności i wyzwań, jednak w wielu przypadkach spowodował również pozytywne zmiany. Wiele muzeów wykonało skok technologiczny w zakresie obecności online i kontynuuje realizację programu. Co i jak musiało się zmienić? – pytają organizatorzy wydarzenia, zastanawiając się do jakiego stopnia te zmiany będą miały charakter permanentny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą goście z Brazylii, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Spotkanie odbędzie się online 5 marca o godz. 17.00 – link zostanie udostępniony wkrótce.

Będzie to trzecia debata z serii „The Social Responsibility of Museums”, organizowana przez Katedrę Socjologii Kultury w Instytucie Nauk Socjologicznych UKSW. W spotkaniu pt. „Museum Learning, Education and Lockdown. Potential for change?” wezmą udział:

  • Janet Dugdale – National Museums Liverpool, UK Executive Director of Museums and
    Participation
  • professor dr Bruno Brulon Soares – Federal University of the State of Rio de Janeiro (UNIRIO),
    Brasil, President of the International Committee for Museology of ICOM (ICOFOM)
  • professor dr Nikola Krstović – University of Belgrade, Serbia, President of ICOM Serbia
  • Jamie Keil – Santa Cruz Museum of Art & History, Santa Cruz, USA, Learning & Engagement
    Manager
  • Lucia Gregorová Stach – Slovak Narional Gallery, Bratislava, Slovakia, Chief curator of Modern
    and Contemporary Arts

Debatę otworzy prof. Rafał Wiśniewski, kierownik Katedry Socjologii Kultury w INS UKSW oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Dyskusję poprowadzą dr Katarzyna Jagodzińska i Marianna Otmianowska.

Muzea MO

 

24 lutego 2021