Proces kształcenia i wychowania – postpandemiczna transformacja

miniaturka stTrzecia ogólnopolska konferencja z cyklu Dziecko i rodzina odbędzie się w formie hybrydowej 26 kwietnia. Organizatorami są: WNP UKSW oraz Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej.

Głównym tematem konferencji „Proces kształcenia i wychowania – postpandemiczna transformacja” jest realizacja procesu kształcenia i wychowania przez przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe oraz placówki opiekuńczo wychowawcze i resocjalizacyjne w obecnej rzeczywistości, która wymusiła znaczne zmiany w funkcjonowaniu placówek.

Celem konferencji jest prezentacja teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie realizacji procesu kształcenia i wychowania w czasach postpandemicznej transformacji. To okazja do dokonania refleksji nad wyzwaniami, zagrożeniami oraz perspektywami, jakie stają przed wszystkimi, którzy są częścią tego procesu, a więc dziećmi, ich rodzinami oraz kadrą pedagogiczną. Dyskusja umożliwi połączenie wiedzy teoretycznej z doświadczaniem praktyków, by móc wypracować oraz wdrożyć optymalne rozwiązania.

Autorytety medyczne wskazują na możliwość zmiany w 2022 roku w opisywaniu i nazywaniu obecnej sytuacji. Coraz częściej mówi się, że COVID- 19 przestanie być pandemią, a zostanie określony jako endemia. Oznacza to, że proces kształcenia i wychowania będzie musiał przejść transformację i dostosowanie.

Do udziału w konferencji zapraszamy teoretyków, praktyków wychowania: kadrę naukowo-dydaktyczną, kadrę zarządzającą, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych oraz przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, którzy zainteresowani są tematyką planowanej konferencji.

Głównymi organizatorami ze strony Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW są: dr hab. Anna Fidelus prof. ucz. i mgr Michał Stańczuk.

Zachęcamy do odwiedzenia strony konferencji.

29 marca 2022