Socjologia zdrowia psychicznego interdyscyplinarnie

miniatura socjologiaJuż 9 maja na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Socjologia zdrowia psychicznego – problemy, wyzwania, konteksty. Ujęcie interdyscyplinarne”. Spotkanie będzie realizowane online.

Podczas konferencji naukowcy z kilkunastu wiodących ośrodków badawczych w kraju przyjrzą się socjologii zdrowia ze szczególnym zwróceniem uwagi na problemy, wyzwania oraz zagrożenia związane z problemami zdrowia psychicznego.

plakat socjologia

Celem konferencji jest poszerzenie perspektywy ujmowania trudności w obszarze zdrowia psychicznego oraz poszukiwanie nowych form pomocy osobom doświadczającym trudności w tym obszarze.

– Zamierzeniem organizatorów konferencji jest wieloaspektowe i interdyscyplinarne spojrzenia na podejmowane zagadnienia w celu wypracowania wspólnego podejścia dla dalszych działań teoretycznych i praktycznych – podkreśla dr Justyna Kurtyka-Chałas z komitetu organizacyjnego.

Konferencję organizują Katedra Socjologii Zdrowia i Pracy Socjalnej UKSW, Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UKSW oraz Sekcja Socjologii Zdrowia i Medycyny PTS.

Spotkanie będzie miało formę zdalną. Dostęp do platformy internetowej opublikowany zostanie w dniu konferencji na stronach Wydziału Społeczno-Ekonomicznego UKSW. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

26 kwietnia 2022