Praca ze studentem z niepełnosprawnością

webinar ukswFundacja Science Watch zaprasza na bezpłatny webinar pt. „Jak pracować ze studentem niepełnosprawnym? Wskazówki dotyczące dostosowań”. Spotkanie odbędzie się 4 maja o godz. 14.00 w trybie online.

Wydarzenie poprowadzi dr Izabela Mrochen, certyfikowany ekspert ds. dostępności cyfrowej. W 2013 roku była inicjatorem i kierownikiem pierwszych w Polsce kwalifikacyjnych studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia” na Uniwersytecie Śląskim. Od 2015 roku jest ogranizatorem Dni Dostępności Cyfrowej. W 2014 została członkiem grupy roboczej ds. zasobów internetu przy Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji, a w 2018 roku grupy ds. kompetencji cyfrowych.

Zapisy na webinar prowadzone są do 2 maja 2022 r. Szczegółowe informacje o rejestracji można znaleźć na stronie: https://www.sciencewatch.pl/index.php/jak-pracowac-ze-studentem-niepelnosprawnym-wskazowki-dotyczace-dostosowan

Program spotkania

1. Bariery wpływające na wykluczenie studentów z niepełnosprawnościami w procesie komunikowania się.
2. Wykorzystanie komunikacji cyfrowej w przełamywaniu barier.
3. Kluczowe elementy w przygotowaniu materiałów dydaktycznych dla osób niepełnosprawnych (tekst, grafika, kolorystyka).
4. Aspekty prawne a komunikacja cyfrowa.
5. Promowanie dostępności cyfrowej wyzwaniem dla nowoczesnych uczelni.

27 kwietnia 2022