Przyszli studenci na kampusie Wóycickiego

IMG 20220528 102522W sobotę na kampusie Wóycickiego UKSW spotkali się przyszli studenci kierunku Ochrona Środowiska. Dzień otwarty zorganizowali także  wykładowcy i studenci Wydziału Medycznego.

MedDay to inicjatywa Wydziałowej rady Studentów Wydziału Medycznego. Collegium Medicum, która w tym roku zorganizowana została po raz pierwszy.

IMG 20220528 102522
Na zdjęciu wykład inauguracyjny MedDay dr. hab. Filipa Szymańskiego, prof. ucz., dziekana Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW

Wydarzenie o charakterze integracyjno-szkoleniowy zgromadziło kandydatów, pragnących studiować na UKSW kierunek lekarski lub pielęgniarstwo. Spotkanie zainaugurował wykład „Choroby cywilizacyjne, o czym musimy pamiętać?”, wygłoszony przez dziekana Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW dr hab. Filipa Szymańskiego, prof. ucz.

– Nowy gmach Collegium Medicum wypełnił radosny gwar dyskusji o medycynie, profilaktyce zdrowotnej i kształceniu przyszłych lekarzy i pielęgniarek, a uczestnicy mogli aktywnie uczestniczyć w przygotowanych warsztatach, pozoracjach medycznych i zapoznać się z preparatami parazytologicznymi czy mikrobiologicznymi – podkreśla dr n. med. i n. o zdr. Beata Chełstowska, prodziekan ds. studenckich i kształcenia WMCM.

Na uczestników oprócz prelekcji wygłoszonych przez nauczycieli akademickich i samych studentów, członków studenckich kół naukowych, przewidziano konkursy z nagrodami, a studenci i wykładowcy z radością odpowiadali na pytania kandydatów i osób zainteresowanych studiowaniem medycyny na UKSW.

Ochrona środowiska

Spotkanie z wykładowcami i studentami, a także zwiedzanie akademickiej infrastruktury znalazły się także w programie dnia otwartego kierunku ochrona środowiska zorganizowanym przez Centrum Ekologii i Ekofilozofii oraz Wydział Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.

Przyszli studenci mogli odwiedzić m.in. laboratoria antropologii szkieletowej, biologii molekularnej zwierząt, toksykologii i technologii środowiskowych, mikroskopii, mikrobiologii, hydrobiologii czy ekologii gleby. Momentem kulminacyjnym spotkania był natomiast spacer terenowy, podczas którego uczestnicy poznali unikalne walory doliny Wisły.

29 maja 2022