Studia podyplomowe i kursy na UKSW

Rekrutacja na studia podyplomowe i kursy rusza już 1 czerwca. W ofercie znalazły się kierunki z różnych dziedzin, m.in. ekologii, teologii, medycyny, logopedii czy pedagogiki.

Chętni, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje czy uzupełnić wiedzę zdobytą na studiach mogą skorzystać z bogatej oferty studiów podyplomowych na UKSW. W tegorocznej rekrutacji do wyboru jest ponad trzydzieści przyszłościowych kierunków i innowacyjnych kursów. Ich program dostosowany jest do aktualnych potrzeb na rynku pracy co sprawia, że są one chętnie wybierane przez kandydatów.

Studia podyplomowe na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej (rejestracja od 1 czerwca 2022)

1. Zarządzanie jakością powietrza,
2. Prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży.

Studia podyplomowe na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym (rejestracja jesienią)

1. Matematyka

Studia podyplomowe na Wydziale Nauk Pedagogicznych (rejestracja od 1 czerwca 2022)

1. Zarządzanie oświatą,
2. Edukacja włączająca,
3. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z aktywnością artystyczną,
4. Tyflopedagogika z rehabilitacją wzroku, orientacją przestrzenną i wsparciem technologicznym,
5. Logopedia ogólna i kliniczna.

Studia podyplomowe na Wydziale Nauk Historycznych (rejestracja od 1 czerwca 2022)

1. Genealogia. Teoria i praktyka

Studia podyplomowe i kursy na Wydziale Prawa Kanonicznego (rejestracja na kursy od 1 grudnia 2022)

1. Podyplomowe studia: Sądownictwo i administracja w Kościele,
2. Trzeci cykl prawa kanonicznego (kurs dokształcający dla doktorantów) rejestracja od 1 czerwca 2022,
3. Kurs: Procedury prawne w sytuacjach nieprawidłowych w życiu osób konsekrowanych,
4. Kurs: Sytuacje nieprawidłowe w życiu i posłudze duchownych. Aspekty karno-kanoniczne,
5. Kurs: Kanoniczna praktyka sądowa.

Studia podyplomowe na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym (rejestracja od 1 czerwca 2022)

1. Nauczanie społeczne Kościoła katolickiego

Studia podyplomowe i kursy prowadzone przez Wydział Teologiczny (rejestracja od 7 czerwca 2022)

1. Podyplomowe studium: teologii w Warszawie,
2. Podyplomowe studium: teologii A (moduł teologiczny),
3. Podyplomowe studium: teologii B (moduł katechetyczny),
4. Podyplomowe studium: teologii C (moduł pedagogiczny),
5. Podyplomowe studium: teologii praktycznej w Warszawie,
6. Podyplomowe studia: formacji biblijnej,
7. Podyplomowe studia: kierownictwa duchowego,
8. Podyplomowe studia: biblijno-pastoralne,
9. Podyplomowe studium: teologii w Ośrodku Naukowo-Badawczym w Gdyni,
10. Podyplomowe studium: teologii praktycznej w Ośrodku Naukowo-Badawczym w Gdyni,
11. Podyplomowe studium: teologii praktycznej w Ośrodku Naukowo-Badawczym w Łomży,
12. Podyplomowe studia: teologii apostolstwa w Centrum Teologii Apostolstwa „Pallottianum” w Ożarowie Maz.,
13. Podyplomowe studia: życia konsekrowanego w Centrum Teologii Apostolstwa „Pallottianum” w Ożarowie Maz.,
14. Podyplomowe studia: mariologii w Centrum Studiów Mariologicznych „Kolbianum” w Paprotni.
15. Kurs: studium wiedzy biblijnej i teologicznej,
16. Kurs: studium mariologii,
17. Kurs: teologiczny (Ad Lauream),
18. Kurs dla katechistów parafialnych,
19. Kurs: formacja formatorów (Formation of Formators) – w języku angielskim.

Studia podyplomowe w Studium Pedagogizacji UKSW (rejestracja jesienią)

1. Kwalifikacyjne studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli

Dodatkowo, na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW organizowany jest specjalistyczny kurs dla osób posługującym chorym i kapelanów szpitalnych Kontakt z chorym i jego rodziną, na który można rejestrować się od 8 czerwca.

Obecnie trwają zapisy na kurs Od leczenia do opieki – cyfrowa edukacja i opieka duchowa w szpitalnej opiece zdrowotnej – (From Cure to Care Digital Education and Spiritual Assistance in Hospital Healthcare) – w języku angielskim, organizowany przez Wydział Nauk Humanistycznych oraz Wydział Medyczny. Collegium Medicum UKSW.

Więcej informacji o studiach podyplomowych i kursach można znaleźć na stronie: www.oferta.uksw.edu.pl

30 maja 2022