Rektor UKSW na Światowym Kongresie Kopernikańskim

– To wspaniała okazja, by dziękować wszystkim, którzy tworzą świat akademicki, a przede wszystkim naukowcom Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego w Toruniu.

Rektor UKSW w Dniu Nauki Polskiej, który przypada 19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – wziął udział w Światowym Kongresie Kopernikańskim w Toruniu. Podczas Kongresu została zainaugurowana działalność nowej instytucji naukowo-badawczej – Akademii Kopernikańskiej.

Otwarcia Akademii Kopernikańskiej dokonał minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

– Przed Państwem wspaniały pomnik ku czci Mikołaja Kopernika, złożony z naukowców z całego świata. Izby Kopernikańskie i Akademia Kopernikańska to nie jest konkurencja dla polskich uczelni, to płaszczyzna wymiany doświadczeń, myśli i osiągnięć naukowych – powiedział minister.

Na zdjęciu minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek (źródło MEiN)

Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski podkreślił, że Dzień Nauki Polskiej, w którym została zainaugurowana działalność nowej instytucji naukowo-badawczej – Akademii Kopernikańskiej, to wspaniała okazja do dziękowania wszystkim, którzy tworzą świat akademicki.

– To okazja, by podziękować wszystkim pracownikom naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy wnoszą znaczący wkład w rozwój nauki polskiej i światowej, o czym świadczą m.in. doskonale wyniki ewaluacji nauczania – powiedział Rektor UKSW.

Dzisiaj, w Toruniu odbywa się posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, w której bierze udział Rektor UKSW.

— To wyjątkowe spotkanie w miejscu urodzenia tego genialnego uczonego, jakim był Mikołaj Kopernik. 550 lat później spotkaliśmy się, by wspólnie w gronie rektorów Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich wyznaczać nowe szlaki w drodze do poszukiwania prawdy – podkreślił ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Na zdjęciu rektorzy polskich uczelni podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego w Toruniu. W trzecim rzędzie drugi od lewej
ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski
20 lutego 2023