Umowa między UKSW a WAT

Współpraca naukowo-badawcza oraz technologiczna między Instytutem Inżynierii Materiałowej Wojskowej Akademii Technicznej a Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym UKSW znajdującym się w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym, to główne cele umowy podpisanej 29 marca między WAT-em a UKSW.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy podpisać tę umowę i nawiązać oficjalne stosunki między naszymi uczelniami. Liczymy na to, że współpraca Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego z Wojskową Akademią Techniczną ułoży  się jak najlepiej – mówił ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW zwracając się do gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Przemysława Wachulaka, rektora komendanta WAT- u.

Od lewej: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

– Będziemy, jak tylko możemy, wspierać UKSW w naukowych i technologicznym przedsięwzięciach – powiedział Rektor WAT-u.

Umowa zakłada wspólne przedsięwzięcia naukowe i inżynierskie, a także organizację szkoleń i konferencji. Obejmuje ona również kwestii finansowania, a także upowszechniania wiedzy o prowadzonych w MCB badaniach, jak również znajdowanie dla nich zastosowań.

Współpraca ma dotyczyć rozwoju technologii wodorowych oraz projektowania nowych materiałów na potrzeby obronności i wytwarzania przyrostowego (druku 3 D).

Podczas podpisania umowy obecni byli ks. dr inż. Marek Muzyk, dyrektor MCB, płk. dr inż. Krzysztof Karczewski, zastępca dyrektora Instytutu Inżynierii Materiałowej Wydziału Nowych Technologii i Chemii (WNTiCh) WAT-u oraz prof. dr hab. inż. Anna Spadło, prodziekan ds. naukowych WNTiCh, a także dr inż. Bartłomiej Wysocki, kierownik Laboratorium Druku 3D w MCB.

Od lewej: płk dr inż. Krzysztof Karczewski, prof. dr. hab. inż. Anna Spadło, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, dr inż. Bartłomiej Wysocki, ks. dr inż. Marek Muzyk.
29 marca 2023