Szkoła przyjazna i bezpieczna. Przeciwdziałanie zagrożeniom

Ogólnopolska konferencja naukowa współorganizowana m.in. przez Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie odbyła się na UKSW 12 kwietnia.

Inicjatorami, a zarazem organizatorami konferencji byli: dr hab. Anna Fidelus prof. ucz. oraz Michał Stańczuk. Tematyka spotkania skoncentrowana była wokół zagrożeń występujących w przestrzeni edukacyjnej,

W wydarzeniu uczestniczyło szerokie grono ekspertów reprezentujących całe środowisko szkolne. W panelach dyskusyjnych udział wzięli kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy szkolni. W dyskusjach głos zabierali także pracownicy ośrodków szkolno-wychowawczych i opiekuńczych, pracownicy administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania.

Na zdjęciu organizatorzy konerencji

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. dr hab. Kazimierz Pospiszyl z Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie; Aurelia Michałowska mazowiecki kurator oświaty; Krystyna Mucha, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego w Kuratorium Oświaty w Warszawie.

– Wydarzenie stworzyło uczestnikom  okazję do zaprezentowania obszarów koncepcyjnych, badawczych i praktycznych pozwalających na rozwiązywanie problemów agresji w placówkach edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych oraz nakreślenie możliwości wdrażania działań pomocowych i profilaktycznych przez poszczególne służby, instytucje i organizacje – podumowuje Michał Stańczuk.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej ponad 400 osób.

13 kwietnia 2023