Nowe technologie w edukacji

Na Wydziale Nauk Pedagogicznych odbyły się warsztaty dla studentów z wykorzystania drukarki 3D, LEGO® Education, zestawu BeCREO kit.

Organizatorem warsztatów było Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Wczesnej Edukacji razem z dr Eweliną Rzońcą, mgr Katarzyną Błażejewską i mgr Sandrą Skorzą. Koło współpracowało w tej kwestii z firmą Moje Bambino, dzięki której studenci mogli uczyć się od certyfikowanych trenerów.

Podczas warsztatów z LEGO® Education uczestnicy mieli okazję poznać sposób na naukę przez zabawę i rozwijanie kompetencji uczniów z użyciem klocków. Studenci tworzyli konstrukcje, następnie programowali, by na końcu wziąć udział w zawodach. Kolejną pomocą w pracy nauczyciela prezentowaną podczas spotkania był popularny robot Photon. Studenci podczas warsztatu poznali możliwości wykorzystania tego robota edukacyjnego w procesie dydaktycznym.

Praca z zestawem BeCREO kit pozwoliła z kolei na poznanie wdrożenia koncepcji STEAM. Uczestnicy weszli w rolę konstruktorów, rozwijając swoje umiejętności programowania oraz współpracy.

Technologia druku 3D to tematyka ostatniego warsztatu, podczas którego studenci poznali proces tego druku i pozyskali inspiracje do zastosowania go w pracy.

Warsztaty były okazją dla studentów-przyszłych nauczycieli, by wzbogacić swój warsztat i w praktyce móc sprawdzić nowoczesne zastosowania w procesie edukacyjnym.

Film z wydarzenia dostępny jest pod linkiem

18 kwietnia 2023