Nagrody w konkursie biblijnym przyznane

700 uczniów wzięło udział w ósmej edycji archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Kard. Augusta Hlonda.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Biblijnym im. kard. Hlonda

Celem trójetapowego konkursu jest popularyzowanie Pisma Świętego wśród uczniów i rodziców uczniów szkół podstawowych. Konkurs biblijny jest organizowany co roku i kolejne edycje dotyczą innej Ewangelii. W tym roku szkolnym była to Ewangelia wg. św. Mateusza. Celem konkursu jest objęcie jak największej liczby uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, szkół specjalnych . Klasy 0- III i młodsi biorą udział w konkursie plastycznym. Klasy IV- VI, VII- VIII – w konkursie pisemnym z wiedzy o Biblii.

– Głównym celem konkursu jest zainteresowanie jak najszerszej liczby uczniów Biblią – mówi Jerzy Przybylski, Przewodniczący Konkursu Biblijnego. – Uczniowie poprzez przygotowanie do konkursu zapoznają się z życiem i działalnością Jezusa Chrystusa i Apostołów. Uczą się wartości jakie niesie Biblia. Jest to więc dobra inwestycja w kształtowanie młodego pokolenia. Aby dzieci dobrze przygotowały się do konkursu, potrzebna jest nie tylko dodatkowa praca katechetów, ale również rodziców. Ta praca rodziców z dziećmi może przynieść korzyści całej rodzinie – dodaje.

W roku szkolnym 2022/2023 w konkursie wzięło udział 700 osób: uczniowie klas 7 i 8 z 27 szkół i uczniowie klas 4-6 z 31 szkół. Na plastyczny Konkurs Biblijny im. Kardynała Augusta Hlonda dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych z klas 0-4  nadesłano 147 prac plastycznych.

Wystawa nagrodzonych prac plastycznych uczniów klas 0-4

Organizatorami konkursu są: Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW oraz Fundacja „Słowo”.

16 maja 2023