W duchu Erazma z Rotterdamu

„Liderzy w zarządzaniu uczelnią” to temat przewodni wizyty studyjnej piętnastu polskich naukowców w Erasmus Universiteit w Rotterdamie. Naszą Uczelnię reprezentowała dr hab. Beata Gaj, prof. ucz. z katedry Literatury Greckiej i Łacińskiej na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW.

Szkolenia, prowadzone przez Centrum Przedsiębiorczości Erasmus Universiteit, dotyczyło między innymi dobrych praktyk w zarządzaniu uczelnią, współpracy między uczelniami i instytutami badawczymi, a także upowszechniania wyników badań naukowych, prowadzonych na uczelniach.

Zajęcia prowadzili nauczyciele akademiccy reprezentujący zarówno dyscypliny ścisłe jak nauki humanistyczne i społeczne. Nie były to jednak wyłącznie wykłady, ale i warsztaty – twórcze, bo wymagające zaangażowania uczestników. A wszystko to w duchu Erazma z Rotterdamu: otwartości i szacunku dla drugiego człowieka.

Naukowcy z polskich uczelni mieli również okazję zapoznać się ze zbiorami bibliotek uniwersyteckich, otwartych w Rotterdamie do późnych godzin nocnych.

– Interesującą częścią szkolenia była gra terenowa zorganizowana w pierwszym dniu zajęć – powiedziała dr hab. Beata Gaj, prof. ucz. – Otrzymaliśmy interaktywne mapy i mieliśmy za zadanie znaleźć jak najwięcej słynnych miejsc kampusu oraz dzieł sztuki tam ukrytych. Znalezione miejsca mieliśmy sfotografować. To pozwoliło nam lepiej poznać Uniwersytet w Rotterdamie.

Uczestnicy wyjazdu studyjnego do Rotterdamu „Liderzy w zarządzaniu uczelnią”

Wyjazd został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (z funduszu Power)

06 lipca 2023