Zmarł prof. Bohdan Korybut-Daszkiewicz

29 lutego zmarł profesor Bohdan Korybut-Daszkiewicz, emerytowany pracownik Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW.

Tytuł zawodowy magistra otrzymał w 1966 roku na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Następnie kontynuował kształcenie w dziedzinie syntezy organicznej w Instytucie Chemii Organicznej PAN w Warszawie pod opieką profesora Tadeusza Urbańskiego. W latach 1970 – 1971 odbył podyplomowe studia z zakresu analizy instrumentalnej w Tokyo Institute of Technology. Stopień doktora nauk chemicznych uzyskał w roku 1972, po czym rozpoczął wieloletnią pracę w Instytucie Chemii Organicznej PAN. W latach 1977 – 1978 odbył staż podoktorski w Ohio State University (prof. D. H. Busch), a w latach 1985 – 1988 pracę badawczą w Australian National University (Research Fellow w grupie prof. A. M. Sargesona).

W roku 1992 uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 2009 — tytuł profesora. W trakcie swojej kariery naukowej wypromował 3 doktorantów. Jako jeden z niewielu pracowników IChO PAN czynnie angażował się w działalność Szkoły Nauk Ścisłych, a w latach 2003 – 2013 był zatrudniony na stanowisku profesora na WMP.SNŚ UKSW. Jego aktywność na UKSW obejmowała między innymi prowadzenie kursów chemii organicznej, w tym zajęć laboratoryjnych, a także zajęć z chemii związków kompleksowych oraz syntetycznych maszyn molekularnych. Był promotorem 14 prac dyplomowych naszych studentów, w tym 10 magistrów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 7 marca 2024 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Powązkowskim w kościele pw. św. Karola Boromeusza.

04 marca 2024