Biblioteka UKSW wyróżniona w obszarze e-czytelnictwa

Wyróżnienie w kategorii „Największy przyrost zasobów IBUK Libra”.

18 kwietnia, podczas dorocznego spotkania Akademii Dyrektorów Bibliotek, wręczono nagrody Wydawnictwa PWN instytucjom szczególnie wyróżniającym się w rozwoju e-czytelnictwa. W gronie laureatów znalazła się Biblioteka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która zdobyła wyróżnienie w kategorii „Największy przyrost zasobów IBUK Libra”. Nagrodę z rąk prezesa Grupy PWN odebrał dr Jakub Kowalski, zastępca Dyrektora Biblioteki UKSW.

Wyróżnienie to podkreśla kluczową rolę, jaką w procesie kształcenia odgrywa stały dostęp do cyfrowych publikacji naukowych. W 2023 r., dzięki owocnej współpracy z Ośrodkiem Zarządzania Projektami oraz Centrum Wsparcia Dydaktyki, a także pozyskanym środkom finansowym w ramach realizowanych na UKSW projektów, takich jak „Uniwersytet 2.0; Innowacyjna edukacja; Efektywne zarządzanie” oraz „UKSW bez barier – Uczelnia dla każdego”, Biblioteka zapewni w najbliższych latach nieograniczony dostęp do czterech kolekcji tematycznych. Kolekcje te są dostosowane do potrzeb naukowych i dydaktycznych studentów oraz kadry naukowo-badawczej Uniwersytetu i obejmują m.in. nauki społeczne, nauki o zdrowiu, psychologię, medycynę, ekonomię oraz nauki humanistyczne.

Na zdjęciu od lewej dr Jakub M. Kowalski, Katarzyna Sztygiel, Jolanta Białkowska, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. i ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.

Obecnie, zasoby PWN IBUK Libra udostępniane przez Bibliotekę liczą blisko 4000 publikacji, dostępnych całodobowo zarówno w sieci informatycznej UKSW, jak i za pomocą kodów logowania z urządzeń prywatnych poza terenem Uczelni.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z bogatych zasobów cyfrowych Biblioteki UKSW.

Zdjęcia z wydarzenia wykonane przez Wydawnictwo PWN:

29 kwietnia 2024