Uroczyste „Gaudeamus igitur” na WPK UKSW

8 czerwca na Wydziale Prawa Kanonicznego odbyła się uroczystość pożegnania studentów V roku, podczas której nastąpiło wręczenie symbolicznych dyplomów.

Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie pieśni „Gaude Mater Polonia”.

Dziekan WPK, ks. dr hab. Dariusz Borek, prof. ucz. w swoim przemówieniu podziękował studentom V roku za czas spędzony na Uczelni oraz życzył im powodzenia w życiu osobistym i zawodowym. Następnie wraz z ks. dr. Andrzejem Sacherem (opiekunem V roku) wręczył absolwentom symboliczne dyplomy. W ich imieniu głos zabrał Piotr Ulrich, który w swym wystąpieniu dziękował wykładowcom i pracownikom administracyjnym WPK za przekazaną wiedzę, życzliwość i wsparcie.

Oficjalną część zakończyło odśpiewanie pieśni „Gaudeamus igitur”, po czym zebrani udali się na tradycyjne, wspólne zdjęcie na schodach starego gmachu UKSW. Po uroczystości studenci V roku spotkali się z rodzinami i bliskimi na poczęstunku przed Aulą Jana Pawła II.

10 czerwca 2024