Sukces WPiA UKSW

Wydział Prawa i Administracji awansował z 10. na 7. pozycję w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”.

W XIII edycji rankingu oceniono 22 Wydziały Prawa działające w publicznych szkołach wyższych oraz 17 niepublicznych uczelni prawniczych.

Kryterium oceny stanowiły m.in. jakość kształcenia, potencjał naukowy, zdawalność na aplikacje prawnicze, współpracę z zagranicą, czy certyfikaty doskonałości kształcenia PKA. Dodatkowe punkty przypisano do kryterium ekonomicznego (losy absolwentów) oraz kryterium oceny parametrycznej w kategorii potencjał naukowy. W sumie wydział mógł otrzymać 30 punktów. Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

W rankingu zostały uwzględnione uczelnie, które posiadały zaraportowanych studentów na semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024 na kierunku prawo prowadzonym na poziomie jednolitym magisterskim.

– Jestem bardzo dumny z wysokiej pozycji naszego Wydziału. To duży sukces, chyba pierwszy raz jesteśmy tak wysoko notowani w tym konkretnym rankingu. Chciałbym podkreślić, że tak dobry wynik to efekt ciężkiej pracy całego zespołu. A – jak niejednokrotnie mówiłem – mamy świetną kadrę, która nie uchyla się od pracy.  I za to jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny – powiedział dziekan, prof. dr hab. Bogumił Szmulik.

To kolejny sukces Wydziału Prawa i Administracji. W marcu opublikowano ranking Ministerstwa Sprawiedliwości. Po analizie wyników egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą Wydział awansował i zajął 6 miejsce wśród wydziałów prawa polskich uczelni, a drugie miejsce w odniesieniu do absolwentów 2023 zdających na aplikacje.

– Nasze sukcesy z jednej strony potwierdzają pozycję Wydziału, która jest jak najbardziej realna i niepodważalna. Z drugiej zaś zobowiązują do dalszej wytężonej pracy, tak aby Wydział, a pośrednio także cały Uniwersytet, rozwijał się, nieustająco podnosił jakość kształcenia i edukował przyszłe elity dla dobra całego społeczeństwa – podsumował prof. Szmulik.

26 czerwca 2024