3 lata Gwardii Uniwersyteckiej UKSW

Z okazji 3. rocznicy powołania Gwardii Uniwersyteckiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się spotkanie w trakcie którego najbardziej zaangażowani gwardziści otrzymali dyplomy i podziękowania z rąk ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, rektora UKSW.

– Gwardia Uniwersytecka UKSW powstała, aby gwarantować bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom terenu i budynków naszej Uczelni. Myślę, że po trzech latach funkcjonowania tej jednostki można śmiało powiedzieć: UKSW jest bezpiecznym miejscem, za sprawą zaangażowania wszystkich gwardzistów. Bardzo za to zaangażowanie dziękuję – powiedział podczas uroczystego spotkania rektor UKSW.

ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW

Gwardia Uniwersytecka UKSW została utworzona na podstawie zarządzenia rektora uczelni w 2021 roku. Zadania tej jednostki obejmują między innymi utrzymanie porządku w obiektach i na terenie Uniwersytetu, dbanie o bezpieczeństwo wspólnoty akademickiej, ochrona uczestników wydarzeń uczelnianych oraz współpraca ze służbami technicznymi. Członkowie Gwardii przeprowadzili kilka szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dla pozostałych pracowników UKSW. Szkolenia te cieszyły się ogromną popularnością i znacznie wpłynęły na bezpieczeństwo pracowników, doktorantów, studentów oraz gości uczelni.

ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW z Gwardią Uniwersytecką

– Dzisiejsze spotkanie to także okazja do podsumowań i podziękowań. Na ręce komendanta prof. ucz. dr. hab. Zbigniewa Mikołajczyka, pełnomocnika ds. bezpieczeństwa składam wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie. W sposób szczególny chcę docenić pracę kilku wyróżniających się gwardzistów, a pozostałych Państwa zachęcić do dalszej, jeszcze bardziej oddanej pracy naszej społeczności – dodał ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, prof. ucz., pełnomocnik Rektora ds. bezpieczeństwa

Wyróżnienia na wzorowe i sumienne wypełnianie obowiązków otrzymali następujący gwardziści Gwardii Uniwersyteckiej UKSW: pułkownik Gwardii Sebastian Strzeżek, zastępca komendanta, podporucznik Gwardii Kamil Siuta, pełniący obowiązki dowódcy zmiany, sierżant Gwardii Piotr Rakowski, sierżant Gwardii Marek Piskorski i sierżant Gwardii Mariusz Lenarczyk.

Na zdjęciu: ks. prof. Ryszard Czekalski i pułkownik Gwardii Sebastian Strzeżek
Na zdjęciu: ks. prof. Ryszard Czekalski i podporucznik Gwardii Kamil Siuta