Powołanie Dyrektora Finansowego

W strukturze organizacyjnej UKSW powstało nowe stanowisko Dyrektora Finansowego. Nominację z rąk ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, rektora UKSW otrzymał Zbigniew Terek, profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem w jednostkach sektora finansów publicznych.

– Od lat moje starania obejmują odpowiednie finansowanie naszego Uniwersytetu, zarówno w kwestii prowadzenia działalności dydaktycznej, jak i badawczej. Biorąc pod uwagę nowe wyzwania związane również z rozpoczęciem nowej kadencji, utworzyłem nowe stanowisko w strukturze organizacyjnej uczelni – powiedział podczas wręczania nominacji ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW oraz Zbigniew Terek

Zbigniew Terek ukończył Politechnikę Zielonogórską w zakresie zarządzania i marketingu opracowując zagadnienie analizy ekonomicznej przedsiębiorstw. Jest również absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo związany był przez lata z sektorem finansów publicznych, między innymi z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również z sektorem spółek prawa handlowego, między innymi: Star Lines sp. z o.o., Wars S.A.

ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW oraz Zbigniew Terek

Nowy dyrektor finansowy UKSW będzie odpowiadać będzie za kształtowanie strategii finansowej, budżetowanie i raportowanie finansowe. Będzie ściśle współpracować z kanclerzem i kwestorem uczelni, a pod jego bezpośredni nadzór będzie podlegać Dział Zamówień Publicznych. Dyrektor Finansowy będzie odpowiadać za optymalizację kosztów uczelni oraz inicjować pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.

08 lipca 2024