Dyrektor Programu Studiów Polskich z Loyola University Chicago na UKSW

Nasza Uczelnia rozpoczęła intensywną współpracę z Loyola University Chicago, jednym z największych katolickich uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

W ramach współpracy UKSW odwiedziła dyrektor Programu Studiów Polskich Bożena McLees. W spotkaniu udział wzięli: prorektor ds. nauki współpracy międzynarodowej, ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.; Aleksandra Zając, dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej; dr Vira Neszew, kierownik Zakładu Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców oraz Marcin Miło.

Podczas spotkania podejmowano dyskusje na temat możliwości organizacji wspólnych aktywności na rzecz młodzieży polonijnej w Chicago.

– Cieszymy się z owocnej współpracy z Loyola University Chicago. Warto dodać, że to nie jedyny efekt kooperacji z tym Uniwersytetem. Równie intensywne rozmowy o wspólnych inicjatywach naukowo-badawczych są prowadzone pomiędzy Instytutem Nauk o Polityce i Administracji UKSW, a Centrum Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi Loyola University Chicago, a także w sprawie możliwości utworzenia studiów o podwójnym dyplomie na kierunku stosunki międzynarodowe – powiedział ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.

Na zdjęciu od lewej: Marcin Miłko, ks. prof. Marek Stokłosa, Bożena McLees, Aleksandra Zając, dr Vira Neszew
30 lipca 2024