Przejdź do treści

Nowe władze Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW

– To szczególny moment w historii wydziału. Rozpoczynacie Państwo kadencję, w której zakończą swoją edukację pierwsi absolwenci kierunku lekarskiego – powiedział rektor UKSW, ks. prof. Ryszard Czekalski wręczając nominacje nowym władzom WMCM.

Dr hab. n. med. i n. o zdr. Anna Różańska-Walędziak prof. ucz, została powołana na stanowisko prodziekana ds. przedklinicznych.

Dr hab. nauk medycznych Adam Kobayashi prof. ucz. został prodziekanem ds. klinicznych, zaś dr n. med. Monika Sadowska będzie pełniła funkcję prodziekana ds. pielęgniarstwa.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Piątkiewicz otrzymał nominację na dyrektora Instytutu Nauk Medycznych.

W spotkaniu udział wzięli członkowie kolegium rektorskiego oraz dziekan Wydziału Medycznego. Collegium Medicum prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Filip M. Szymański.

Na zdjęciu prof. Paweł Piątkiewicz; dr Monika Sadowska; prof. Filip Szymański; ks. prof. Ryszard Czekalski; prof. Anna Różańska-Walędziak; prof. Adam Kobayashi

– Wydział Medyczny jest dla nas bardzo ważnym, choć najmłodszym wydziałem – zaznaczył ks. prof. Ryszard Czekalski. – Można powiedzieć, że jest wydziałem, który się wciąż buduje i infrastrukturalnie, i personalnie. Stąd też pokładam ogromne nadzieje, że w nowej kadencji kwestie związane z kształceniem lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych – bo myślimy o nowych kierunkach – słowem wszystko co, na naszym Uniwersytecie wiąże się ze słowem „medycyna” będzie szerokoprofilowe. Myślę tu o kształceniu i nauce – bo to jest pion, który musimy wzmocnić – dodał rektor UKSW.

Ks. prof. Ryszard Czekalski

Zwracając uwagę na historyczny moment, kiedy pierwsi absolwenci kierunku lekarskiego opuszczą mury naszej Uczelni, ksiądz prof. Czekalski zaznaczył, że jest to zwieńczenie ogromnej pracy, związanej z budowaniem wydziału i całego zaplecza klinicznego, które przez ostatnie cztery lata się bardzo rozrosło.

– Mamy wiele placówek medycznych i szpitali, w których nasi studenci uczą się fachu pod okiem specjalistów.  W związku z tym rozwojem, i nieustającą „budową” wydziału osoby, które nim zarządzają i wyznaczają rytm jego pracy, są osobami kluczowymi, dlatego bardzo się cieszę, że przyjęliście Państwo te nominacje – zakończył rektor UKSW.

Dr hab. n. med. i n. o zdr. Anna Różańska-Walędziak prof. ucz. – specjalizuje się w zagadnieniach prewencji i leczenia chorób metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii bariatrycznej.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski; prof. Anna Różańska-Walędziak; prof. Filip Szymański

Dr hab. n. med. Adam Kobayashi prof. ucz. dotychczasowy prodziekan ds. studenckich WM.CM oraz kierownik Zakładu Farmakologii i Farmakologii Klinicznej. Członek Światowej i Europejskiej Organizacji Udarowej, Komitetu Nauk Neurologicznych Wydziału Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski; prof. Adam Kobayashi; prof. Filip Szymański

Dr n. med. Monika Sadowska – nauczyciel akademicki, naukowo koncentruje się na problematyce bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym m.in. ryzyku występowania i konsekwencji błędów medycznych, odpowiedzialności prawnej osób wykonujących zawód medyczny, dochodzenia roszczeń odszkodowawczych i organizacji pracy w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnych.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski; dr Monika Sadowska; prof. Filip Szymański

Prof. dr hab. n. med. Paweł Piątkiewicz – nauczyciel akademicki, specjalista diabetologii i chorób wewnętrznych, dotychczasowy kierownik Katedry Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WM.CM UKSW

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski; prof. Paweł Piątkiewicz; prof. Filip Szymański
30 sierpnia 2024