Nowe władze Wydziału Nauk Pedagogicznych

– Liczę na kontynuację dobrej współpracy w dyscyplinie pedagogika, tak niezwykle istotnej na naszym Uniwersytecie – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW podczas uroczystości powołania nowych władz na Wydziale Nauk Pedagogicznych, z udziałem kolegium rektorskiego.

– Chciałbym serdecznie powitać w naszym gronie prof. Renatę Nowakowską-Siutę. Przez długie lata pracowała na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Pani Profesor ma wybitne osiągnięcia w zakresie pedagogiki. Ciesząc się, że pozyskujemy tak wspaniałego Profesora, mam nadzieję na  owocną współpracę. Zapraszam do naszego zespołu – zakończył Rektor UKSW.

ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski

Prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta będzie pełnić od 1 października 2024 roku funkcję prodziekana ds. kształcenia.

Ks. dr hab. Zbigniew Babicki, prof. ucz. został powołany na stanowisko prodziekana ds. studenckich i ponownie wicedyrektora Instytutu Pedagogiki.

Dyrektorem Instytutu Pedagogiki został ponownie ks. prof. dr hab. Jarosław Michalski.

Prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta – pedagog, profesor nauk społecznych, specjalista w zakresie edukacji porównawczej, polityki edukacyjnej w Europie, kultury szkolnej, pedagogiki szkolnej i kształcenia nauczycieli. Ekspert ds. ewaluacji w kilku programach wymiany naukowej i badań m.in. w Komisji Europejskiej „Horyzont 2020”, Narodowej Agencji Erasmus+ i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Na zdjęciu: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta i ks. dr hab. Stanisław Chrobak, prof. ucz.

Ks. dr hab. Zbigniew Babicki, prof. ucz. – kierownik katedry pedagogiki społecznej. Jego zainteresowania badawcze obejmują pedagogikę społeczną i opiekuńczą, w sposób szczególny zaś zagadnienia troski o dzieci osierocone z perspektywy środowiska lokalnego, w Polsce i w Afryce. Autor badań terenowych nad sytuacją dzieci w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga zakończonych sformułowaniem praktycznych wniosków ze wskazaniem sugerowanych form i sposobów niesienia pomocy.

Ks. prof. dr hab. Jarosław Michalski – kierownik katedry filozofii i socjologii wychowania, współpracuje z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego (UPS) w Rzymie oraz Wydziałem Teologii Katolickiej w Augsburgu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół antropologicznych uwarunkowań edukacji religijnej, filozofii wychowania, zwłaszcza w tradycji hermeneutycznej, pedagogiki religii oraz humanistycznych i teologicznych podstaw pedagogiki chrześcijańskiej.

11 września 2024