Wydział Studiów nad Rodziną. Władze kadencji 2024-2028.

Rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski w obecności kolegium rektorskiego oraz dziekana ks. prof. dr. hab. Mieczysława Ozorowskiego powołał władze Wydziału Studiów nad Rodziną na kolejną kadencję.

Ks. dr Wojciech Kućko, dotychczasowy prodziekan ds. studenckich został powołany na stanowisko prodziekana ds. studenckich i kształcenia. Dyrektorem Instytutu Nauk o Rodzinie został ponownie ks. dr hab. Stanisław Biały, prof. ucz.

Na zdjęciu od lewej ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz; dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz; ks. dr Wojciech Kućko, ks. prof. Ryszard Czekalski; ks. prof. Mieczysław Ozorowski; dr hab. Anna Fidelys, prof. ucz; ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz.
Na zdjęciu od lewej ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz; dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz; ks. dr Wojciech Kućko, ks. prof. Ryszard Czekalski; ks. prof. Mieczysław Ozorowski; dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz; ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz.

– W tej uroczystej chwili chciałbym podziękować za dotychczasową, owocną i harmonijną współpracę. Ponowne powołanie Księży do kierowania wydziałem to dowód na to, że jednostka jest dobrze zarządzana. Mam nadzieję, że ta kontynuacja przyczyni się do rozwoju Wydziału Studiów nad Rodziną, w szczególności zwiększenia liczby studentów oraz uzyskania jak najwyższej kategorii naukowej w planowanej ewaluacji – powiedział rektor UKSW wręczając nominacje.

Ks. dr Wojciech Kućko duchowny diecezji płockiej, wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, ekspert Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych (AVEPRO). Jego badania naukowe koncentrują się wokół różnych współczesnych wyzwań etycznych w dziedzinie wiary, demografii, zagadnień świętości.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski; ks. dr Wojciech Kućko; ks. prof. Mieczysław Ozorowski

Ks. dr hab. Stanisław Biały, prof. ucz., kapłan diecezji łomżyńskiej, od 2023 r. dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie UKSW. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na kwestiach etyki, prawa kanonicznego, bioetyki, nauk o rodzinie, teologii, antropologii filozoficznej i metafizyki katolickiej. Autor wielu artykułów i publikacji naukowych.

11 września 2024