Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW. Władze kadencji 2024-2028

– Wydział Biologii i Nauk o Środowisku jest bardzo ważny nie tylko dla Uniwersytetu. Kierunki studiów tam prowadzone prezentują obszar wiedzy bez którego w dzisiejszym świecie trudno funkcjonować – powiedział rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, wręczając nominacje władzom wydziału.

W obecności dziekana, dr. hab. Jerzego Romanowskiego, prof. ucz. oraz kolegium rektorskiego, rektor UKSW powołał dotychczasowe władze WBNS na kolejną kadencję.

Na zdjęciu kolegium rektorskie z władzami WBNS UKSW

– Bardzo się cieszę, że w atmosferze przyjaźni i zaufania mogliśmy wspólnie z dziekanem podjąć stosowne, personalne decyzje na kolejne cztery lata. Chcę podziękować, że wyraziliście Państwo ponownie wolę pełnienia funkcji kierowniczych na wydziale. Dziś potrzeba do tego wiele odwagi i wyobraźni. Liczę na to, że nasza współpraca będzie tak jak dotychczas, rzetelna i twórcza dla dobra wydziału i całego Uniwersytetu. To nasze wspólne zobowiązanie na kolejne lata – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski.

Dr hab. Małgorzata Wszelaka-Rylik, prof. ucz. została nominowana na prodziekana ds. studenckich i kształcenia.

Prof. dr hab. Jacek Tomczyk został ponownie dyrektorem Instytutu Nauk Biologicznych a dr hab. Anita Kaliszewicz, prof. ucz. pozostała wicedyrektorem.

Dr hab. Małgorzata Wszelaka-Rylik, prof. ucz., dotychczasowy prodziekan ds. kształcenia WBNS oraz p.o. kierownik centrum badawczo – dydaktycznego Biotechnologii Środowiska i Biogospodarki WBNŚ. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół chemii, chemii fizycznej, chemii biomateriałów, termodynamiki.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski, dr hab. Małgorzata Wszelaka-Rylik, prof. ucz., dr hab. Jerzy Romanowski, prof. ucz.

Prof. dr hab. Jacek Tomczyk  to dotychczasowy dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych UKSW, kierownik Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW. Specjalista w obszarze antropologii biologicznej i badań odontologicznych. Autor i współautor ponad 90 recenzowanych prac badawczych i przeglądowych. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Antropologicznego.

Na zdjęciu ks. prof. Ryszard Czekalski, prof. Jacek Tomczyk; dr hab. Jerzy Romanowski, prof. ucz.

Dr hab. Anita Kaliszewicz, prof. ucz. dotychczasowy zastępca dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych UKSW, kierownik Laboratorium Hydrobiologii. Jej zainteresowania badawcze obejmują strategie życiowe organizmów, akwakulturę, wpływ kwasów tłuszczowych na wzrost skorupiaków słodkowodnych, a także zanieczyszczenie mikroplastikiem wód śródlądowych i morskich.

Ks. prof. Ryszard Czekalski, dr hab. Anita Kaliszewicz, prof. ucz; dr hab. Jerzy Romanowski, prof. ucz.
11 września 2024