Wzmacniamy potencjał rozwojowy

Do grona pełnomocników rektora UKSW ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego dołączyła Elżbieta Lanc, która w kadencji 2024-2028 będzie odpowiadać za rozwój Uczelni.

– Myśląc o rozwoju Uniwersytetu odnoszę się zawsze do członków naszej akademickiej społeczności. Dziś jednak „rozwój” otrzymuje nowe oblicze poprzez powołanie pełnomocnika Pani Elżbiety Lanc. To postać nietuzinkowa, której nie muszę w zasadzie przedstawiać. Bardzo się cieszę, że zgodziła się Pani Marszałek przyjąć tę trudną nominację. Jest Pani z naszym Uniwersytetem prawie od początku jego istnienia, zawsze nas wspierając, służąc radą, dziś ta rola się zmienia na jeszcze bardziej odpowiedzialną. Działamy razem dla dobra i rozwoju UKSW – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski wręczając nominację.

Pełnomocnik ds. rozwoju będzie wspierać wszystkie obszary działania Uniwersytetu, w szczególności w zakresie infrastruktury, pozyskiwania nowych środków finansowych na działalność badawczą i dydaktyczną oraz współpracy z podmiotami udzielającymi świadczeń zdrowotnych współpracujących z naszą Uczelnią.

– Dotychczasowe wsparcie udzielane przez Panią Elżbietę Lanc zaowocowało nawiązaniem bardzo dobrych relacji instytucjonalnych z warszawskimi i mazowieckimi podmiotami leczniczymi. Wiemy dobrze, jak ważne jest zaplecze kliniczne dla rozwój nauk medycznych. Chciałbym jednak teraz, aby pełnomocnik ds. rozwoju jeszcze głębiej wszedł w struktury Uczelni wspierając wszystkie dyscypliny i wszystkie kierunki. Wyzwań jest wiele, pomysłów mnóstwo. Jestem przekonany, że ogromne doświadczenie, wiedza i zaangażowanie Pani Marszałek pozytywnie wpłyną na naszą akademicką wspólnotę – podkreślił rektor UKSW.

Na zdjęciu Elżbieta Lanc i ks. prof. Ryszard Czekalski

Elżbieta Lanc to samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem; od 2002 roku radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wicewojewoda w latach 2001-2003, członek zarządu województwa mazowieckiego w latach 2014-2024; obecnie pełni funkcję członka zarządu Szpitala Wolskiego w Warszawie.

– Wspieram uczelnię już od dawna i obserwuję jej prężny rozwój. UKSW to mazowiecka wizytówka, uczelnia nie tylko regionalna, ale mająca realny wpływ na trendy naukowe i dydaktyczne w całej Polsce. Bardzo dziękuję ks. Rektorowi za nominację, którą przyjmuję z radością, ale i z pokorą. Znam potrzeby naszego Uniwersytetu i mam nadzieję, że poszczególne wydziały będą chciały podjąć współpracę i ukierunkować UKSW na dalsze, już i tak bardzo ambitne, drogi rozwoju – powiedziała Elżbieta Lanc, pełnomocnik ds. rozwoju.

13 września 2024