Inauguracja działań Duszpasterstwa Akademickiego UKSW

W niedzielę 20 października w kościele Świętej Anny w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego z udziałem rektorów, profesorów i studentów uczelni wyższych.

Mszy Świętej przewodniczył oraz wygłosił homilię Jego Eminencja ks. kard. Kazimierz Nycz. Naszą uczelnię reprezentowali: ks. prorektor dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz. nasz nowy duszpasterz akademicki ks. Andrzej Waś SDB, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele duszpasterstwa akademickiego.

Po Mszy Świętej był czas na wspólne rozmowy, nawiązywanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń. Grupa z naszego duszpasterstwa zrobiła sobie zdjęcie z księdzem kardynałem, z którego rąk ks. Andrzej Waś otrzymał błogosławieństwo na posługę duszpasterską w naszej uczelni.

Po inauguracji u „świętej Anny” uznajemy, że rok akademicki 2024/2025 duszpasterstwa akademickiego UKSW został otwarty.

20 października 2024